bannn power

Saint Gobain z wizytą u techników budownictwa

logo25 października mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firmy Saint Gobain. W trakcie spotkania uczniowie klas III i IV AT mieli okazję zapoznać się ze specyfiką firmy oraz aktualnymi ofertami pracy i  kompetencjami jakie są pożądane przez tego pracodawcę. Niezwykle ważnym elementem spotkania był w przystępny i zwięzły sposób przeprowadzony instruktarz konstruowania CV oraz listu motywacyjnego. Uczniowie biorący udział w spotkaniu wysoko ocenili również wskazówki jaki sposób zaprezentować się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Treści przekazane przez szefową działu HR były w stu procentach uniwersalne i możliwe do zastosowania na każdym spotkaniu rekrutacyjnym, w każdej firmie.

Dla tych, którzy brali czynny udział w spotkaniu firma przygotowała konkurs z nagrodami. Gratulujemy zwycięzcom.

Przedstawicielom firmy, którzy zechcieli poświęcić nam czas, z ogromnym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem poprowadzili zajęcia z młodzieżą, serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w życiu zawodowym.

REKRUTACJA NA PRAKTYKI W LIPSKU TRWA

Drodzy Uczniowie klas II i III TB nr 5,

przypominamy, że już niedługo upływa termin składania deklaracji uczestnictwa w projekcie staży zagranicznych.

Nie przegapcie szansy na pracę, naukę i zabawę w niemickim Lipsku.

Chętni do udziału w projekcie - zgłaszajcie się do p. Kowalczyk lub p. Gocał!

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

20161017 153909         Prężnie działająca grupa florystycznych zapaleńców nareszcie miała okazję w praktyce przetestować swe umiejętności. Powstała urocza kompozycja jesienna, której szkieletem stał się bambus, elementem ożywionym hortensja bukietowa i rajska jabłoń a dopełnieniem złoto przebarwione liście klonu. Kompozycja uświetniła uroczystość ślubowania klas pierwszych i stanowiła element nastrajający do zadumy nad treścią roty ślubowania.

Florystycznym debiutantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz bezmiaru pomysłów.

SPOTKANIE AUTORSKIE

IMG 2171Dnia 10 października 2016r. w Bibliotece Szkolnej  CKZiU nr 1 odbyło się spotkanie autorskie z Panią Danielą Wójcik. W spotkaniu brali udział uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 im. Prof.  Stefana Bryły. Młodzież przeniosła się w świat barwnych opowieści z życia autorki, które były inspiracją dowcipnych fraszek  Pani Danieli.