MIĘDZYSZKOLNA GRA MIEJSKA W CKZiU NR 1

20160923 115455W dniu 23 września 2016 r. odbyła się międzyszkolna gra miejska będąca pierwszym z konkursów tegorocznego projektu CKZiU nr l "Tobie, Warszawo!". Gra zatytułowana "Pomniki i miejsca pamięci Warszawy" polegała na odszyfrowaniu wybranych z proponowanej listy obiektów i pomników, udokumentowaniu ich odnalezienia oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania z historii, literatury, sztuki, muzyki itp.

Ok. godz. 10.00 zespoły wyruszyły na ustalone samodzielnie trasy i rozpoczęły zaciętą rywalizację o punkty. Sprzyjająca aura mobilizowała do aktywnych poszukiwań i żadna z reprezentacji uczestniczących w konkurencji nie wycofała się przed czasem. O godz. 14.00 jury zakończyło przyjmowanie fotografii (członkowie zespołu musieli być widoczni na tle odnalezionego obiektu) oraz odpowiedzi na pytania i przystąpiło do liczenia punktów.

Spośród zgłoszonych reprezentacji warszawskich szkół najlepiej spisała się czwórka uczniów z Technikum Elektronicznego nr 3 im. Żołnierzy Armii Krajowej "Żywiciel" z Żoliborza, która pod opieką p. Marii Januszewskiej pokonała kilkunastokilometrową trasę utrzymując prowadzenie od początku do końca gry i uzyskała 79 punktów. Na miejscu drugim uplasowała się także czterosobowa reprezentacja CXXVIII Liceum Ogólnokszałcącego dla Dorosłych z Koła pod opieką p. Justyny Majczak a na trzecim czterech uczniów z bielańskiego Technikum Informatycznego Zespołu Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica, którym towarzyszyła p. Marzanna Bodych. Z wyróżnieniem zakończyła grę dwuosobowa reprezentacja Technikum Budowlanego nr 5 z p. Marzeną Bralską a na kolejnych miejscach uplasowały się grupy uczniów z liceum i technikum wolskiego Zespołu Szkół nr 32 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Serdecznie gratulujemy laureatom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w grze. Dziękujemy też nauczycielom-opiekunom za przygotowanie reprezentacji i obecność w naszym konkursie.

Uroczyste zakończenie tegorocznego projektu CKZiU nr l połączone z wręczeniem dyplomów i nagród zwycięzcom wszystkich konkursów planujemy wiosną w Muzeum Niepodległości. Mamy nadzieję spotkać się tam także ze wszystkimi laureatami gry miejskiej oraz ich opiekunami.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Rodziców Technikum Budowlanego nr 5.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Rodziców Technikum Budowlanego nr 5

odbędzie się 28 września 2016r., o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli rodziców wszystkich klas.

Ubezpieczenie NNW

Wszyscy Uczniowie i Słuchacze, mogą wykupić ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2016/2017 w kwocie 40 zł. Opłaty można wnieść w sekretariacie szkoły (pokój 18 i 19) do 30 września 2016r.

DRUGA NOMINACJA CKZiU nr 1

W roku szkolnym 2015/2016 CKZiU nr 1 ponownie uzyskało nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej za projekt „Tobie, Warszawo!”. W dniu 12 września miały miejsce w Centrum Kultury Wilanów pięciominutowe przesłuchania autorów projektu przed Kapitułą i zebraną publicznością. CKZiU nr 1 reprezentowały nauczycielki historii: p. Patrycja Głowacka i p. Anna Kardaszewicz. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie października.