bannn power

Bieg do niepodległości

20171011 125230Wśród przedsięwzięć realizowanych na Woli z okazji obchodów 100-lecia Odrodzenia Państwa Polskiego, w dniu 11.10.2017r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie zorganizowało grę miejską pt. ,,Bieg do Niepodległości”.  Szczególnie ważne w tym konkursie było podkreślenie udziału dzielnicy Wola w  drodze do odzyskania niepodległości Państwa Polskiego. W grze miejskiej wzięły udział reprezentacje wolskich szkół średnich:

- XII LO im. Henryka Sienkiewicza

- Zespół Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica

- LXXXVI LO im. Batalionu ,, Zośka”

- Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka

- XLV LO im. Romualda Traugutta

- CXXV LO im. Waldemara Milewicza

- Zspół Szkół im. Michała Konarskiego

- Zespół Szkół Fototechnicznych

- CXXVIII Liceum dla Dorosłych

- Technikum Budowlane nr 5 im. prof. Stefana Bryły

 

Organizatorzy przygotowali zadania obejmujące wydarzenia z XIX oraz początków XX wieku związane z polskimi działaniami niepodległościowymi.

 

 Zespoły z wielkim zaangażowaniem, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, przez 4 godziny rozwiązywały w terenie ,,łamigłówki historyczne”  i  znajdowały miejsca upamiętniające walkę o niepodległość. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki i niezwykle wyrównany poziom wiedzy z historii Polski. Pasjonująca rywalizacja o zwycięstwo trwała do ostatnich minut.

Jurorzy: Edyta Gocał, Anna Kardaszewicz i Piotr Serwański  na bieżąco monitorowali postępy drużyn w rozwiązywaniu zadań i na podstawie zdobytych punktów wyłonili laureatów:

I miejsce- XLV LO im. Romualda Traugutta

II miejsce- XII LO im. Henryka Sienkiewicza

III miejsce – ZS nr 36 im. Marcina Kasprzaka

Wyróżnienie: ZS im. Michała Konarskiego.

Na podziękowania i słowa uznania  zasługują wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie.  Konkurs  był jednym z wielu elementów projektu ,,Nasz cel - Niepodległość”, który upamiętnia 100-lecie odzyskania niepodległości Polski.