Dnia 11 marca 2016 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 odbyła się VIII edycja Wolskiego Miasteczka Zawodów pod hasłem  „Wybierz zawód z własnej WOLI”.

Imprezę uświetnili swoją obecnością : Pan Włodzimierz Paszyński - wiceprezydent m. st. Warszawy, Pani Mieczysława Nowotniak - zastępca dyrektora Biura Edukacji, Pani Grażyna Orzechowska - Mikulska zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola oraz inni znamienici przedstawiciele władz oświatowych.

Wolskie Miasteczko Zawodów cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim około 1000 uczniów klas drugich i trzecich gimnazjów  Woli i Bemowa.

Uczniowie stojący przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej i przyszłej kariery, przekonali się, że wybór kształcenia zawodowego jest dziś najlepszym wyborem! Absolwent technikum uzyskuje bowiem maturę  oraz  zdobywa też zawód. Może wcześniej uniezależnić się finansowo, podjąć pracę zawodową, zdobyć doświadczenie i podnieść kwalifikacje , a także może studiować na wyższych uczelniach. Wielu absolwentów liceów ogólnokształcących nie znajduje pracy, technik nie ma z tym kłopotu!

Imprezę  otworzył barwny korowód zawodów

Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały wszystkie wolskie zespoły szkół zawodowych oraz  gospodarz  czyli my - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1.  Reprezentujący szkoły  uczniowie i nauczyciele, przy specjalnie przygotowanych stoiskach, opowiadali gościom o zawodach i warunkach nauki w swoich szkołach, eksponowali ciekawe pomoce dydaktyczno-naukowe i  umożliwili  gimnazjalistom udział w zajęciach warsztatowych: fotograficznych, gastronomicznych, florystycznych, samochodowych, fryzjerskich, ortopedycznych  i  innych.  Gimnazjaliści mieli możliwość uzyskania porad w trakcie rozmów z doradcami zawodowymi z Urzędu Pracy, z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i z OHP. Atrakcją była oferta zaprezentowana przez przedstawicieli Mazowieckiej Izby Rzemieślniczej oraz  pracodawców.

Przeprowadzono konkurs wiedzy o zawodach, a zwycięskim reprezentacjom gimnazjów  uroczyście wręczono cenne nagrody.

Ciekawa oferta naszej szkoły przyciągała wielu gimnazjalistów.

• Barwne stoisko florystyczne  oferowało praktyczne porady dotyczące pielęgnacji roślin domowych i ogrodniczych: tworzenia kompozycji kwiatowych, profesjonalnego aranżowania ogrodów i parków. Pokazaliśmy  nowoczesny  profesjonalny sprzęt  wykorzystywany do prac ogrodowych. Zbudowana przez naszych uczniów „wyspa zieleni” przyciągała oczy zwiedzających.

• Stoisko Technikum Budowlanego nr 5 zachęcało do kształcenia w atrakcyjnych i poszukiwanych zawodach budowlanych. Nasi uczniowie przedstawiali  specyfikę zawodu, prezentowali nowoczesne technologie w budownictwie oraz nową ofertę  kształcenia  w zakresie zastosowania w budownictwie odnawialnych źródeł energii. Jest to perspektywiczny kierunek dający świetne możliwości zaistnienia na rynku pracy!

Uczniowie bawili się świetnie,  a z rozmów z nimi wynikało, że wybór zawodowej ścieżki kształcenia będzie dla nich pozytywnym wyborem.

Cieszymy się, że współorganizowane przez nas Wolskie Miasteczko Zawodów umożliwiło gimnazjalistom bliższe poznanie  oferty również naszej szkoły co,  pomoże im w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej  wyboru i planowania  przyszłej kariery zawodowej.

Naszym młodym gościom  mówimy do zobaczenia! Wszystkich zapraszamy do nauki w naszej szkole. Naprawdę warto zostać uczniem Technikum Budowlanego nr 5 ! Przecież sukces w XXI wieku należy do profesjonalnych i nowocześnie wykształconych zawodowców!