Accesibility button

W dniach od15.09.2022 do 21.09.2022, uczniowie Technikum Budowlanego nr.5 wyjechali na konkurs umiejętności zawodowych do Budapesztu. W konkursie wzięło udział 5 zawodników z Polski i 2 zawodników z Węgier.

Uczniowie otrzymali projekt ogrodu pokazowego, który wykonali w ciągu 3 dni.

Projekt uwzględniał: wykonanie rabaty wzniesionej, ułożenie kostki brukowej, zrobienie ławki, posadzenie roślin ozdobnych: krzewów, bylin i drzewa.

Każda drużyna musiała wykonać to samo.

Pierwsza drużyna składała się z Anny Białek z klasy 4kg oraz z Mateusza Walewicza z klasy 4kt.

Druga drużyna składała się z Kingi Osińskiej z klasy 4 kg, Róży Olszewskiej z klasy 4 wr oraz Artura Tsybrana z klasy 3 kt.

Trzecia drużyna składała się z Węgrów Leve(Leszka) i Görgö (Grzegorza).

Przebieg konkursu nadzorowały: trenerka branżowa z Polski- Marta Gerung oraz ekspert World skills -Zita Gódorné Hazenauer.

Zawodnicy podczas wykonywania ogrodu pokazowego korzystali z profesjonalnego sprzętu pomiarowego, a także narzędzi i maszyn firmy „Stabila” i „Festool”.

Wyniki konkursy wyglądają następująco:

Pierwsze miejsce, z wynikiem 80%- Węgrzy.

Drugie miejsce, z wynikiem 70%- drużyna druga z Polski.

Trzecie miejsce, z wynikiem 60%- drużyna pierwsza z Polski.

Po konkursie wybrano trzech kandydatów na Narodowy Skills Poland w Gdańsku 2022, są to: Artur Tsybran, Róża Olszewska oraz Mateusz Walewicz w roli rezerwowego.

Jesteśmy pewni, że jako reprezentanci naszej szkoły osiągną sukces i wygrają.

Będzie to sukces nie tylko dla tych uczniów, ale i dla całego Technikum.

W czasie wolnym, uczniowie zwiedzali Budapeszt, poznawali kulturę oraz architekturę kraju.

Zespół Projektowy Akredytacja Erasmus ogłasza Rekrutację 1 nauczyciela zawodowca w specjalności architektura krajobrazu na wyjazd szkoleniowy typu Obserwacja Pracy (Job Shadowing) na Węgry.
Preferowana jest nauczyciel znający język angielski i posiadający doświadczenie w realizacji projektów obiektów małej architektury krajobrazu. 
Zgłoszenia z uzasadnieniem proszę wysłać na email koordynatora Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Termin wysyłania zgłoszeń do 11.09.2022

20220902 103117Uczniowie z klas architektury krajobrazu 3wtkt,4wr,4kt,4kg, łącznie 12 osób, w dniu 02.09.2022 w godzinach od 9.00-15.00 odbyli szkolenie praktyczne w przedstawicielstwie i centrum szkoleniowym   firmy Festool w Warszawie (https://www.festool.pl/). 

Tematem szkolenia zawodowego były nowoczesne   maszyny i elektronarzędzia używane w architekturze krajobrazu do wykonywania m.in.  elementów stolarskich i ich obsługa. 

Uczniowie wraz z trenerami firmy Festool wykonali ławeczkę drewnianą wg projektu trenera branżowego p. Marty Gerung. 

Wraz z uczniami w szkoleniu uczestniczyli nauczyciele zawodowcy  p. Urszula Poniatowska i p. Małgorzata Dyrska oraz p. Marta Gerung -trener branżowy naszej grupy architektów krajobrazu. 

Firma Festool jest jednym z partnerów i sponsorów konkursu umiejętności zawodowych Skills Poland Gdańsk 2022, do którego przygotowują się nasi uczniowie w ramach projektu Erasmus+ 

W załączeniu zdjęcia z wydarzenia, zapraszamy do ich obejrzenia! 

20220903 140446Uczniowie z klas architektury krajobrazu 3wtkt,4wr,4kt,4kg , łącznie 10 osób, w dniach 24.08.2022 i   03.09.2022 uczestniczyli w zajęciach dodatkowych w szkole. 

Celem zajęć było przygotowanie  zawodowe, pedagogiczne, kulturowe i językowe do wyjazdu do Budapesztu na konkurs umiejętności zawodowych dla architektów krajobrazu, w ramach Erasmus+ 

Wyjazd ten odbędzie się w dniach 15-21.09.2022. 

W dniu 24.08.2022  uczniowie uczestniczyli w  zajęciach  z nauczycielem j.angielskiego Urszulą Poniatowską i nauczycielem zawodowcem Małgorzatą Dyrską w sali 112  i odbyli przygotowanie językowo -kulturowe i pedagogiczne.

Następnie w dniu 03.09.2022 uczniowie w ogródku szkolno- ćwiczeniowym wykonali rabatę pokazową wg projektu trenera branzowego  p.Marty Gerung , z materiałów zakupionych do zajęć dodatkowych i przygotowujących do konkursu w ramach Erasmus+,  

Uczniów zawodowo wspierał przedsiębiorca zewnętrzny p. Robert Łukasiak prowadzący firmę, który udostępnił część niezbędnych do wykonania rabaty wyniesionej  narzędzi i maszyn oraz służył komercyjnym wsparciem zawodowym. 

Uczniowie byli monitorowani i instruowani przez nauczycieli p.Małgorzatę Dyrską i p.Urszulę Poniatowską, prowadzących te zajęcia. 

W załączeniu zdjęcia z zajęć dodatkowych , zapraszamy do obejrzenia!

Zespół Projektowy Akredytacji Erasmus+ ogłasza nabór 5 uczniów z klas architektury krajobrazu w CKZiU nr 1 w Warszawie, na wyjazd do Budapesztu, na konkurs umiejętności zawodowych w specjalności Landscape Gardening (Architektura Krajobrazu). Wyjazd odbędzie się w terminie od 15-21.09.2022.

Preferowani są uczennice i uczniowie z klas 2-4 z TB nr 5, którzy posiadają doświadczenie praktyczne w wykonywaniu obiektów architektury krajobrazu i zostali przeszkoleni w ramach staży zawodowych Erasmus+ w Danii i/lub Węgrzech.

Wszyscy zgłaszający się uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach przygotowawczych do konkursu w terminie 1-14 września 2022.

Szczegółowe wymagania wobec uczniów dotyczące naboru są następujące:

  1. Posiadanie doświadczenie praktycznego w wykonywaniu obiektów architektury krajobrazu.
  2. Udział w stażach zawodowych Erasmus+ w Danii i/lub na Węgrzech.
  3. Aktywne uczestnictwo w zajęciach przed konkursem:

1/ zajęcia praktyczne w firmie FESTOOL sp. w Warszawie ul. Kolumbijska 26B w dniu 2.09.2022 (wykonywanie ławki drewnianej)

2/ zajęcia dodatkowe w dniach 3.09.2022 (sobota) przy CKZiU nr 1 w Warszawie-(wykonywanie Ogrodu Pokazowego cz1.)

3/ zajęcia dodatkowe w dniu 10.09.2022 (sobota) przy CKZiU nr 1 w Warszawie (wykonywanie Ogrodu Pokazowego cz2.)

Zainteresowani uczniowie wysyłają swoje zgłoszenie na adres koordynatora projektu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i nauczyciela zawodowca Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 2 września 2022.

O zakwalifikowaniu do wyjazdu zdecyduje Komisja Kwalifikacyjna po analizie zgłoszeń, obecności oraz zaangażowania uczniów na zajęciach praktycznych i dodatkowych, określonych w warunkach szczegółowych naboru do tego konkursu.

Accesibility button

xmigamP20rece.png.pagespeed.ic.ANop60eMBA

xmigamP20rece.png.pagespeed.ic.ANop60eMBA