Uczniowie  Technikum Budowlanego nr 5  Róża Olszewska i Artur Tsybran zajęli 1 miejsce w Finale Skills Polska 2022 w Gdańsku w konkurencji Architektura Krajobrazu. W zawodach w dniach 22-25.11.2022 reprezentacja  naszej szkoły  pokonała szkoły z Gdańska i Grudziądza.

Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie Architektury Krajobrazu udział w zawodach Euro Skills Polska 2023 w Gdańsku.

Uczniów do zawodów przygotowywały nauczycielki Urszula Poniatowska i Małgorzata Dyrska oraz trenerka branżowa Magda Gerung.