Uczennice i uczniowie z klas 3wr.3kt,3kg ,2kt  z TB nr 5 w  terminie 25.04.22-06.05.22  przebywają na praktykach zawodowych w Centrum Kształcenia  Praktycznego w Budapeszcie na Węgrzech.
Siedem osób szkoli się praktyczne z wykonywania obiektów architektury krajobrazu na poziomie konkursów zawodowych  EuroSkills pod okiem mentorów z Węgier  pani Zity i  pana Petera.
Uczniowie  codziennie wykonują nowe projekty i poznają techniki , materiały stosowane w budowaniu ogrodów - układanie tarasu z kostki brukowej i płyt chodnikowych, wykonywanie schodów ogrodowych i murków oporowych, gabionu, wykonywanie oczka  wodnego i stolarki ogrodowej. Uczniom towarzyszą nauczyciele  zawodowcy Urszula Poniatowska i Małgorzata Dyrska , które też poznają techniki i zasady wykonywania oraz  oceny jakościowej zadań praktycznych na międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych z  branży architektury krajobrazu  dla uczniów szkół zawodowych w Europie.

W czasie wolnym uczniowie i nauczyciele zwiedzają Budapeszt , poznają historię i kulturę tego kraju.

W załączeniu galeria zdjęć .
Notatkę przygotowała Urszula Poniatowska