W dniu 28.11.2022 w naszej szkole  gościliśmy  panią Zitę  Godorne Hasenaur  z Węgier doświadczoną Ekspertkę World Skills w konkurencji architektura krajobrazu.

Pani Zita spotkała się na auli szkolnej z uczniami i nauczycielami klas architektury krajobrazu z TB nr 5 i przedstawiła prezentację w języku angielskim pokazującą Nowe, innowacyjne  metody dydaktyczne przygotowujące uczniów węgierskich do konkursów międzynarodowych Euro Skills i World Skills.

W czasie prezentacji został omówiony m.in. program treningowy  Talent, w którym uczestniczą uczniowie z Węgier od 2018 roku.  Zawodnicy  z Budapesztu odnieśli spektakularne sukcesy w konkursach zawodowych Euro Skills Gratz (Austria) 2021 -1 miejsce i WorldSkills Tallin ( Estonia) 2023 -3 miejsce w konkurencji architektura krajobrazu.

W  części warsztatowej spotkania na auli , uczniowie z klas 1-4 architektury krajobrazu z TB nr 5 zadawali pytania Ekspertce  w języku angielskim i języku polskim. Uczniowie interesowali się motywacją zawodników, genezą sukcesu, rezultatami i nagrodami uczestnictwa w konkursach zawodowych EuroSkills i Worls Skills.

Pani Zicie towarzyszyło 3 zawodników  węgierskich, pan Peter Bokor, były reprezentant, medalista   EuroSkills i World Skills oraz dwóch obecnych zawodników Levente i Gyrgo (po polsku Leszek i Grzesiek), którzy będą reprezentowali Węgry na kolejnych zawodach.

W załączeniu prezentacja Ekspertki z Węgier   oraz  zdjęcia ze spotkania.

1. Prezentacja