W poniedziałek 28.11.2022 uczniowie i nauczyciele z klas 1-4 architektury krajobrazu  na auli szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z Finalistami Konkursu Skills Polska 2022 Gdańsk w konkurencji architektura krajobrazu z Polski i z Węgier.

Zwycięzcami konkursu SkillsPolska2022 Gdańsk w konkurencji architektura krajobrazu zostali nasi uczniowie Róża Olszewska z kl 4 wr i Artur Tsybran z kl 3wtkt, uczniowie przed konkursem w Gdańsku szkolili się w ramach Akredytacji Erasmus+ w Beder (Dania), Budapeszcie i Warszawie.

Uczniowie Ania Białek z kl 4 kg oraz Mateusz Walewicz z kl 4kt przygotowali i przedstawili dwie prezentacje, jedną  na temat wydarzenia Skills Polska Gdańsk 2022 i samego konkursu finału  w architekturze krajobrazu, drugą  na temat szkoleń i przygotowań do tego konkursu .

Całe audytorium z wielkim zaciekawieniem słuchało opowiadania i relacji Mateusza na temat przebiegu i trudności finału konkursu Skills Polska Gdańsk 2022 oraz zadania konkursowego tj. wykonania Ogrodu Pokazowego.

Uczniowie mogli naocznie zobaczyć na zdjęciach rezultaty pracy zawodników Róży i Artura i przekonać się o wysokich kompetencjach  zawodowych tych uczniów.

Mateusz był w Gdańsku podczas tego konkursu, pomagał przy jego obsłudze jako zawodnik rezerwowy, prowadził rozgrzewkę zawodników i relacjonował w mediach szkolnych jego przebieg.

Mateusz pełnił bardzo ważną rolę menadżera prasowego i technicznego drużyny z naszej szkoły.

Ania z kolei, uczestniczyła w stażach Erasmus w Danii oraz  konkursie w Budapeszcie , o których opowiedziała wszystkim, w bardzo ciekawy sposób prezentowała zdjęcia  projektów zawodowych wykonanych przez uczniów.

Wszyscy występujący uczniowie byli bardzo zadowoleni z nabycia  nowych umiejętności zawodowych , zdobycia  nowych doświadczeń i chętnie dzielili się swoim wielkim sukcesem.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom!

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami Mateusza i Anii.

1. Prezentacja - Mateusz

2. Prezentacja - Ania