W dniu 24.05.2023 uczniowie  z  Technikum Budowlanego  nr 5 z klas 2at,2st,3st, 4bsat , którzy odbyli praktyki Erasmus+ na Węgrzech w Budaors  w zawodach technik budownictwa i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, odebrali certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk oraz dokumenty Europass Mobility potwierdzające nabycie nowe umiejętności i kompetencji zawodowych.
Spotkanie odbyło się w szkole w towarzystwie dyrektora szkoły i kierownika praktyk,koordynatora projektu, nauczycieli oraz rodziców uczniów.
Pobyt uczniów na Węgrzech odbył się  w terminie 16.04-29.04.2023  w ramach projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000062262
Firma węgierska  Hungary Expert for Teachers and Students (JUTAKI BT)
Informacje na temat realizacji programu praktyk na Węgrzech znalazły się także na gazetce szkolnej w gablocie na korytarzu CKZiU nr 1 w Warszawie  i służyły informacją na temat projektu w dniu otwartym szkoły.

W dniu 24.05.2023 w godzinach popołudniowych naszą szkołę odwiedziło 60 kandydatów zainteresowanych nauką w naszej szkole w kolejnym roku szkolnym.
Na spotkaniu w sali 107 z dyrektorem CKZIU nr 1 i kierownikiem praktyk TB nr 5, rodzice i przyszli uczniowie zostali szeroko poinformowani o realizacji projektów Erasmus + w TB nr 5 i możliwościach mobilności uczniów.