W dniach 26.05.-28.05.2023 Róża z kl 4wr  i Artur kl 3wtkt z TB nr 5 - reprezentanci Polski w architekturze krajobrazu na konkurs EuroSkills Polska 2023 wraz z ekspertem Urszulą Poniatowską nauczycielką w TB nr 5 uczestniczyli w szkoleniu i zgrupowaniou Kadry Narodowej w Waplewie na Mazurach.
W czasie spotkania i szkoleń reprezentanci naszej szkoły m.in podawali informacje szczegółowe  prasie , pracownikom WorldSkills Polska oraz zawodnikom i ekspertom w pozostałych  konkurencjach, na temat  udziału w  konkursie TaiTaja w Espoo w maju 2023 i treningach w Budapeszcie w marcu 2023, marcu i wrześniu 2022 architektów krajobrazu.
Zawodnicy i ekspert w ten sposób w Waplewie  promowali i rozpowszechniali rezutaty projektów Erasmus o nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000011862 i o nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000062262 realizowane w naszej szkole.

Zawodnicy Róża kl 4wr i Artur kl 3wtkt oraz ekspert Urszula Poniatowska  wcześniej szkolili się oraz  odbywali praktyki jako przygotowanie wg standardów EuroSkills w rach projektów Erasmus w Danii, na Węgrzech i w Finlandii.