W dniu 22lipca 2023 TB nr 5 otrzymało zaproszenie ze szkoły Omnia  w  Espoo   dla uczniów architektury krajobrazu do udziału w konkursie umiejętności zawodowych tj.turnieju drużyn z Finlandii, Estonii i Polski  w terminie 3-7.08.2023.
Wymagania Organizatora fińskiego dotyczące uczniów definiowane były na poziomie umiejętności  zawodowych  Euro Skills.
W wyniku przeprowadzonej rekrutacji w szkole w TB nr 5 do udziału w zawodach zgłosili  się i zostali  zakwalifikowani uczniowie o najwyższych kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu konkursowym    Róża  Olszewska z kl 5 wr i  i Artur Tsybran z kl 4 ktwt.

Tylko Ci uczniowie spełnili wymagania dotyczące osiągnięć zawodowych stawiane przez Organizatora Turnieju z Finlandii.

W dniach 3-7.08.2023   Róża i Artur będą uczestniczyli w zawodach w Espoo  i konkurowali w wykonywaniu ogrodów pokazowych z drużynami narodowymi z Finlandii i Estonii.

Trzymamy kciuki!