Uczniowie Róża i Artur na zaproszenie szkoły Omnia, w dniach 3-7.08.2023 biorą udział w konkursie architektury krajobrazu tj. turnieju Finlandia, Estonia, Polska w Espoo. Zawodnicy wykonują test projekt z koncepcji projektu Euro Skills 2023 w Gdańsku. Projekt składa się z nawierzchni twardej , murka , nawierzchni z kostki brukowej, pergoli, ławeczki, mostka, oczka wodnego z fontanną oraz rabaty roślin ozdobnych.
Część ogrodu jest bardzo naturalistyczna i naturalna naśladująca naturalny las. Wymiary ogrodu 5,5 mx3,5 m. Z uczniami przebywa Urszula Poniatowska -ekspert EuroSkills Polska, która uczestniczy w ocenie projektów.