Uczniowie TB nr 5 w Warszawie  Róża i Artur, jako  reprezentanci  Polski w architekturze  krajobrazu  wraz ze swoim trenerem i  ekspertem  p.Urszulą, trenowali w Espoo w Finlandii startując na zawodach w turnieju drużyn narodowych Finlandia-Estonia-Polska, w dniach 3-6.08.2023.

Konkurs Preparation Camp  odbył się na  zaproszenie eksperta z Finlandii p. Thomasa w ramach projektu Erasmus Architekci Konkursowi o nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000062262.

Projekt testowy polegał na zbudowaniu w 18 godzin ogrodu pokazowego składającego się z nawierzchni twardej i brukowej, murku, ścieżki z płyt, oczka wodnego z fontanną, ławeczki, mostka-tarasu, posadzenia drzewa i rabaty z roślin ozdobnych. Wykonany test projekt był oceniany  przez 3 ekspertów z Polski p.Urszulę , z Finlandii p.Miikkę, z Estonii p.Mairolda  zgodnie z wymaganiami i standardami EuroSkills.

Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce w konkursie , samodzienie dokończyli trudny projekt. Po intensywnej próbie sił i treningu, teraz wiedzą co doskonalić dalej. Mają jeszcze 2 tygodnie do zawodów EuroSkills 2023 Gdańsk.

W załączeniu zdjęcia z wykonanego projektu, plan projektu oraz zdjęcia zawodników i organizatorów i oceniających ekspertów.

pdf 155498 640