W dniu 20.02.2019  na posiedzeniu Rady Pedagogicznej CKZiU nr 1 w Warszawie  nauczyciele szkół dla dorosłych przedstawili efekty szkoleń  wyjazdowych z Hameelinna  i Malaga, w których uczestniczyli w  listopadzie 2018 i na przełomie stycznia -lutego 2019.

Pani Agnieszka Duszyńska -Rożnowicz omówiła następujące aspekty rozwoju szkoły dla dorosłych w Finlandii:
*system wsparcia młodzieży fińskiej na przykładzie projektu Efektywny Mentoring i działalności Centrum Młodzieżowego ARX ,
*zasady działania szkolnictwa fińskiego na przykładzie Tavastia Consortium i Uniwersytetu HAMK ,
*rolę OHJAAMO jako instytucji typu ONE-STOP-SHOP bardzo efektywnie wspierającej młodych ludzi w Finlandii.

Pani Edyta Gocał i pan Piotr Serwański  przedstawili swoje obserwacje  ze szkolenia Job Shadowing w IES La Rosaleda, szkole dla dorosłych w Malaga.
Nauczyciele omówili organizację szkoły dla dorosłych, kierunki kształcenia ,stosowane przez Hiszpanów metody nauczania dorosłych tj.stacjonarną i blended learning, stosowane strategie rozwojowe i metody promocji  szkoły w Malaga.

Dzielenie się wiedzą z nauczycielami  z CKZIU 1  zainspirowało Grono Pedagogiczne do dalszych działań na rzecz zwiększenia potencjału szkół dla dorosłych.

Załączniki: