bannn power

NASI LICEALIŚCI POBIEGLI "ŚLADAMI WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO".

20180321 115343  Taki tytuł nosiła gra miejska zorganizowana przez popularną Samochodówkę - Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie. Przeprowadzo­na 21 marca br. gra stanowiła jeden z elementów projektu "Samochodówka dla Niepodległości" realizowanego przez tę placówkę w ramach obchodów setnej rocznicy Odrodzenia Polski a sławny ekonomista, premier, minister i patriota był jego główną postacią.

W reprezentacji CXXVIIILO dla Dorosłych wystąpili słuchacze semest­ru V: Krzysztof Kania i Radosław Kreps. Zaplanowana na trzy godziny gra wymagała od uczestników nie tylko wiedzy o bohaterze konkursu ale i znajo­mości Warszawy, sporej wytrwałości i dobrego humoru. Zadaniem było odnalezienie przy pomocy pytań naprowadzających kilku miejsc związanych z Władysławem Grabskim oraz udzielenie odpowiedzi na pytania odnoszące się do realiów dwudziestolecia międzywojennego. Nasi licealiści dzielnie po­konali całą trasę, uplasowali się na II miejscu przegrywając tylko z L.O.im. R. Traugutta i zdobyli duże uznanie organizatorów konkursu.

Uroczystość kończąca projekt połączona z wręczeniem nagród laureatom odbyła się dnia 27 marca br. w siedzibie Samochodówki w obecności przed­stawicieli Dzielnicy Wola, zaproszonych gości, uczestników gry oraz licznej grupy uczniów i miała wyjątkowo podniosły charakter. Stanowiła też bardzo wartościową lekcję historii dla wszystkich obecnych.

Nasza ekipa otrzymała dyplomy, bony podarunkowe i gadżety a CKZiU nr 1 pamiątkowy puchar i okolicznościowe certyfikaty.

Mamy nadzieję, że będą jeszcze okazje, w których słuchacze naszej pla­cowi udowodnią swoją wiedzę i zaangażowanie.