SPOTKANIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ ŚREDNICH ZE ŚWIADKIEM HISTORII

255739 1    W związku z udziałem młodzieży polskich placówek edukacyjnych w projektach i konkursach o chrakterze historyczno-patriotycznym, dn. 22.05 odbyło się kameralne spotkanie grupy uczniów szkół średnich z panią Alicją Kubecką, b. więźniarką KL Ravensbruck.

         W trwającej ok. trzech godzin rozmowie wzięli udział uczniowie z technikum i liceum Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, którzy uczestniczą w ogólnopolskim projekcie IPN: "O tym nie można zapomnieć...". Grupa przyjechała specjalnie w tym celu do Warszawy wraz z p. Zdzisławą Rycyk Lubaś, swoją nauczycielką historii. 

         W spotkaniu uczestniczyło też dwu słuchaczy pierwszej klasy CXXVIII LO z naszego CKZiU: Marcin Foksiński i Patryk Kacprowicz - uczniów p. Anny Kardaszewicz, którzy zadeklarowali chęć udziału w tegorocznej edycji konkursu "Arsenał Warszawa" 

          Młodzież doskonale przygotowała się do przeprowadzenia wywiadów. Profesjonalny sprzęt pozwolił na nagranie filmu a zadawane po opowieści p. Alicji pytania świadczyły o dużym zainteresowaniu tematyką obozową i jej zrozumieniu. 

           Spotkanie przebiegło w miłej, niemal rodzinnej atmosferze; uczniowie wymienili się adresami  i numerami telefonów a na koniec spotkania zrobili sobie wspólne zdjęcie z panią Alicją.